Formularz wyszukiwania

Chrzanowskie Centrum Wolontariatu

Startujemy ponownie – Akcja Pomoc dla Seniora!

 

Ponownie poszukujemy pełnoletnich Wolontariuszy w ramach Akcji Pomoc Dla Seniora w związku z epidemią choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa. Akcja Pomoc dla Seniora skierowana jest dla osób powyżej 60 roku życia, samotnym, niesamodzielnym i nie mogących we własnym zakresie zrobić zakupów.

Pamiętajmy, że w obliczu trudnych doświadczeń bardzo ważna jest wspólna pomoc i współpraca. Chętni do pomocy, którzy chcą zostać wolontariuszami mogą dzwonić pod numer telefonu: 885 802 952

  • od poniedziałku do piątku - od 8:00 do 14:00

Ten sam numer służy również osobom starszym, samotnym i niepełnosprawnym, którzy potrzebują wsparcia.

Poniżej przedstawiamy 6 kroków na dobrego wolontariusza, które pomogą Tobie podjąć decyzję, czy chcesz przyłączyć się do Akcji. Oczywiście działania w ramach Akcji mogą przebiegać różnorodnie w zależności od potrzeb osób i skali epidemii. Po zgłoszeniu chęci udziału w Akcji, skontaktujemy się z Tobą. Pierwszorazowy kontakt osobisty będzie niezbędny celem wypełnienia formalności. Postaramy się, aby był to jednorazowy krótki kontakt, żeby poznać Ciebie. W trakcie trwania Akcji kontaktujemy się telefonicznie bądź e-mailowo.

 

Zespól Chrzanowskiego Centrum Wolontariatu:

Aneta Barta

Ewelina Kożuch

Danuta Janas

Telefon: 885802952

Adres a- mail ccw@ops.chrzanow.pl

PRZEPIS NA DOBREGO WOLONTARIUSZA – 6 SKŁADNIKÓW

1. MOTYWY:

Jakie motywy Tobą kierują, że chcesz zostać wolontariuszem?

Warto przemyśleć decyzję, zastanowić się jakie cechy mojej osobowości i umiejętności przydadzą się?

Czy jestem gotowy świadczyć pomoc nieodpłatnie?

2. ZGŁOSZENIE:

Można zgłosić chęć wykonywania świadczeń poprzez:

  • wypełnienie formularza: “Zgłoszenie dla Wolontariusza” i przesłanie go na adres Ośrodka: ul. Jagiellońska 4, 32-500 Chrzanów lub drogą e-mailową na adres: ccw@ops.chrzanow.pl Istotne jest w zgłoszeniu podanie danych kontaktowych.
plik pdf - rozmiar: 837.3 KB
857388
plik pdf - 837.3 KB

Karta zgłoszeniowa dla wolontariusza.

  • kontakt osobisty: Osoby zainteresowane mają możliwość osobistego kontaktu w siedzibie Ośrodka w każdy wtorek w godzinach : 12:00 do 14:00,
  • można również ustalić inny termin kontaktu, po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu spotkania, pod numerem telefonu: 885 802 952.

3. ROZMOWA:

Skontaktujemy się z Tobą, aby przybliżyć Tobie zadania wolontariusza, spróbujemy poznać Ciebie i wspólnie z Tobą określić zakres możliwych działań.

4. PRZEPISY:

Jeżeli wyrazisz chęć i gotowość do bycia wolontariuszem, przedstawimy Tobie Regulamin Chrzanowskiego Centrum Wolontariatu. Zaprosimy Ciebie do podpisania porozumienia. Wolontariusz jest ubezpieczony w ramach pełnienia swoich obowiązków. Wolontariusz zostaje przygotowany do wykonywania świadczeń, zakres przygotowania zależy od rodzaju zadań, które ma wykonywać wolontariusz. Bądź otwarty na propozycję szkoleń, kóre zostaną Tobie zaproponowane.

5. SPOTKANIE:

Podczas pierwszego spotkania z osobą, której będziesz pomagać będzie towarzyszyć Tobie pracownik Ośrodka, który wprowadzi Ciebie w środowisko. W przypadku wolontariatu akcyjnego, często sam określasz zasady współpracy i często sam podejmujesz pierwszy kontakt.

6. DZIAŁANIE:

To, co najważniejsze to rozpoczęcie działań przez Ciebie zgodnie z etyką postępowania wolontariusza. W trakcie Twoich działań możesz liczyć na wsparcie pracowników Ośrodka. Najważniejsze jednak jest sam fakt, że możesz Pomagać.

Wszelkie sprawy dotyczące osób/rodzin omawiane są wyłącznie z pracownikiem Ośrodka. Bardzo ważne jest zachowanie poufności.

Fanpage FB - Chrzanowskie Centrum Wolontariatu

plik pdf - rozmiar: 184.2 KB
188574
plik pdf - 184.2 KB

Informacja RODO dot. fanpage

  • Chrzanów - Miejski Serwis Informacyjny
  • Empatia - Portal Informacyjno-Usługowy
  • ePUAP
  • Platforma Usług Elektronicznych