W dniu 17 grudnia 2016 r w Resto & Pub NOVA w Chrzanowie po raz jedenasty odbyło się Wigilijne Spotkanie Opłatka Maltańskiego z Patronatem Honorowym J Em Kardynała Stanisława Dziwisza, oraz Prezydenta ZPKM - Aleksandra hr. Tarnawskiego.

Jak zawsze przyjęto nas bardzo ciepło - zarówno potrzebujących jak i darczyńców.

Nowym właścicielem Resto & Pub NOVA w Chrzanowie jest Pani Izabela Bucka Szczepańska. To dzięki niej 118 klientów Ośrodka Pomocy Społecznej w Chrzanowie mogło gościć w restauracji odświętnie przygotowanej, poczuć świąteczną atmosferę, posmakować smaczne wigilijne potrawy.

Z ramienia Zakonu Maltańskiego swoją obecnością zaszczycił nas Kawaler Maltański Górnośląskiej Delegatury ZPKM Łukasz Jarski, władzę miasta Chrzanowa reprezentował Z-ca Burmistrza d.s. Społecznych - Pan Tadeusz Kołacz, opiekę Duszpasterską sprawował - Ks. Proboszcz Roman Sławieński, Ośrodek Pomocy Społecznej w Chrzanowie reprezentowany był przez Z-cę Dyrektora p.o. Panią Katarzynę Dudek.

Głównymi sponsorami kolacji wigilijnej byli: właścicielka Resto & Pub w Chrzanowie Pani Izabela Bucka Szczepańska, właściciele firmy Astir w Chrzanowie P. Małodobry, P. Pstruchowie, oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy OPS w Chrzanowie, która ufundowała zabawki dla wszystkich dzieci. To dzięki wielkiej wrażliwości sponsorów po raz kolejny mogliśmy dzielić radość wieczerzy wigilijnej z osobami potrzebującymi.

Na spotkaniu wigilijnym nie mogło zabraknąć kolęd, które dla nas przygotował zespół Pani Haliny Pstruchy z akompaniamentem wokalnym, skrzypiec i innych instrumentów muzycznych. Do śpiewu kolęd dołączyliśmy i my.

Po wspólnej modlitwie, dobrym słowie naszego proboszcza, wspólnych życzeniach opłatkowych, kolacji wigilijnej dotarł do nas Św. Mikołaj, który grzecznym dzieciom rozdał prezenty. Dzieci bardzo się cieszyły z otrzymanych prezentów. Mikołaj nie zapomniał o osobach dorosłych i też wręczył każdej osobie paczkę.

Wieczerza wigilijna Opłatka Maltańskiego odbyła się w świątecznej, ciepłej atmosferze. Wszyscy czerpaliśmy radość gwiazdki betlejemskiej. To spotkanie dobra, wzajemnej życzliwości, wymiany darów - na pewno nie mogłoby się odbyć bez osób dobrej woli, którym bardzo serdecznie dziękujemy.

Tekst. Anna Jarosińska

Foto. Karol Mroziewski, Anna Jarosińska, Magdalena Oczkowska

 

 Galeria zdjęć

 

Więcej informacji o ogólnopolskiej akcji charytatywnej Opłatek Maltański znajdą Państwo na http://oplatekmaltanski.org/